Archiwum 2014/2015

Informacja

     Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 dla uczniów naszej szkoły odbędzie się w dniu 1 września 2015 r. (wtorek) o godz. 9:00. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą świętą w kościele św. Floriana w Żninie o godz. 8:00.

Informacja dla maturzystów

1. Przekazanie świadectw dojrzałości - zdającym egzamin maturalny w roku szkolnym 2014/2015 oraz aneksów do świadectw dojrzałości -  podwyższającym wyniki egzaminu lub zdającym dodatkowe przedmioty, nastąpi w dniu 30 czerwca 2015 r. (wtorek) o godz. 900                        w sekretariacie szkoły.


 
2. Zdający, który przystąpił do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej i nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu części ustnej lub pisemnej, może przystąpić ponownie do egzaminu z tego samego przedmiotu i na tym samym poziomie w okresie od sierpnia do września tego samego roku. W związku z powyższym zainteresowane osoby są zobowiązane złożyć do dyrektora szkoły pisemne oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu z danego przedmiotu
w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników.

3. Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym – sierpień 2015 r.

a) egzamin pisemny25 sierpnia 2015 r., godz. 900,

b) egzamin ustny 24-28 sierpnia 2015 roku.

Nasze LO zdobyło Berlin

     14 listopada uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie zwiedzili Berlin. Wyjazd odbył się o godzinie 5 rano, a powrót około północy. Organizatorami wycieczki były panie profesor: Anna Wika oraz Beata Kujawa.

     Po dotarciu do Berlina uczniowie mogli z okien autokaru podziwiać wieżę telewizyjną Fernsehtrum na Alexanderplatz. Przejechali sławną ulicą Unter den Linden i dotarli do Oceanarium, które zwiedzali ponad godzinę. Licealiści mieli okazję wejść do Katedry świętej Jadwigi oraz do Kościoła Pamięci. Z zewnątrz mogli też podziwiać Katedrę Berliner Dom, Pomnik ofiar Holokaustu, Bramę Brandenburską oraz Reichstag.         O wszystkich zabytkach oraz ciekawostkach związanych ze stolicą Niemiec opowiadał przewodnik, który towarzyszył grupie. Będąc w Berlinie, uczniowie zwiedzili Muzeum Techniki, w którym największą atrakcją jest zegar wodny. Podczas wyjazdu ze stolicy Niemiec uczniowie przejeżdżali obok pozostałości historycznego muru berlińskiego. Z kolei tuż przed granicą licealiści odwiedzili centrum handlowe A10, w którym mogli dokonać zakupu pamiątkowych drobiazgów. Podróż odbyła się bez przeszkód, a uczestnicy wycieczki  wrócili do domu z bagażem cennych wspomnień.

    „Jestem zadowolona, że zdecydowałam się na udział w wycieczce. Jeżeli będzie takich więcej, na pewno wezmę w nich udział. Serdecznie polecam wszystkim uczniom”-powiedziała jedna z licealistek. Wyjazd za granicę spodobał się więc uczniom, którzy wyrazili chęć do ponownego wzięcia udziału w tego typu imprezach.

Zdjęcia z wyjazdu do obejrzenia w galerii    

Cyrkowe popisy w murach naszego LO

     23 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie odbyły się uroczyste otrzęsiny klas pierwszych. Ich organizacją zajęli się zeszłoroczni zwycięzcy tej zabawy.

     Imprezę przygotowała klasa 2c pod opieką wychowawczyni, pani profesor Agnieszki Grajek. Klasy pierwsze przebrały się za mimów, akrobatów, zwierzątka z treserami, magików oraz klaunów. Wydarzenie miało miejsce na sali gimnastycznej, która na dwie godziny zamieniła się w cyrkową arenę. Przebrani uczniowie prezentowali swoje klasy oraz stroje, brali udział w konkurencjach na najsmaczniejsze wypieki, najlepszy taniec, scenkę dotyczącą przebrania oraz rysowanie postaci. Wiele śmiechu zapewnił konkurs na wyjmowanie fasolek z miski pełnej mąki,            a trzeba dodać, że czynność tę należało wykonywać, mając usta posmarowane kremem. Jury w  składzie: pan dyrektor Andrzej Kurek, pani profesor Agnieszka Grajek oraz uczennice Anna Taraska i Katarzyna Pietraszko bacznie przyglądało się poczynaniom pierwszoklasistów oraz oceniało każdą konkurencję. Tradycyjnie, pan dyrektor Andrzej Kurek odciął ogony klasowym kotom. Ostatecznie wygrała klasa 1c, zyskując 85 punktów, na miejscu drugim była klasa 1d z 78 punktami, na trzecim znalazły się klasy 1 a, b oraz e , które uzyskały po 76punktów.

     „To były świetne otrzęsiny, organizatorzy naprawdę się postarali, mam nadzieję, że za rok będzie podobnie”- powiedział jeden z uczniów liceum. Jak widać, impreza była pełna atrakcji i umiliła młodzieży czas, a pierwszoklasiści poczuli się w szkole w pełni zaakceptowani.

Galeria zdjęć

Aleksandra Wiśniewska

 

Drzwi Otwarte

     I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie zaprasza gimnazjalistów na Drzwi Otwarte, które odbędą się 27 kwietnia 2015 roku, od godziny 9.00.
   Podczas Drzwi Otwartych będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2015/2016, porozmawiać z uczniami                 i nauczycielami. Ponadto zapraszamy do obejrzenia bazy dydaktycznej szkoły, hali sportowej oraz astrobazy.
    W sekretariacie będzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, a także otrzymać podanie o przyjęcie do szkoły.

Pamiątkowa tablica dla nauczycieli odsłonięta

    Obchodzony co roku Dzień Edukacji Narodowej 14 X 2014 uświetniło odsłonięcie na terenie Liceum im. Braci Śniadeckich z inicjatywy Żnińskiego Towarzystwa Kultury tablicy poświęconej rodzinie Piotrowiczów.
   O godzinie 13:00 14 X 2014 roku oficjalnie odsłonięto tablicę, mającą uczcić pamięć rodziny Piotrowiczów, której członkowie w sposób szczególny zapisali się w historii Żnina – Jadwiga i Roman jako zasłużeni nauczyciele i wychowawcy w gimnazjum żnińskim imienia Braci Śniadeckich, oraz ich córka Maria, porucznik Armii Krajowej, rozstrzelana 2 VIII 1944 pod Warszawą, odznaczona Krzyżem Walecznych.
    W uroczystości uczestniczyli byli i obecni nauczyciele Liceum imienia Braci Śniadeckich, 
uczniowie szkoły, członkowie ŻTK oraz przedstawiciele urzędu miejskiego. Z okazji odsłonięcia ważnej dla mieszkańców miasta tablicy nakładem Żnińskiego Towarzystwa Kultury przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Żninie ukazała się książka Grażyny Niemczynow-Buchart pod redakcją Stefana Czarneckiego o rodzinie wciąż pamiętanej przez absolwentów gimnazjum.
  Jak pisze Grażyna Niemczynow-Buchart, bez oddania i poświęcenia państwa Piotrowiczów sukcesy życiowe „pierwszych powojennych roczników ich wychowanków (...) byłyby skromniejsze”. Nauczyciele oraz ich córka żyją wciąż w pamięci nie tylko swoich wychowanków          i znajomych, ale – dzięki pamiątkowej tablicy – również obecnych uczniów Liceum imienia Braci Śniadeckich i wszystkich mieszkańców Żnina.

Podziękowaliśmy nauczycielom

     14 października 2014r. (wtorek) o godzinie 10:00 w I LO im. Braci Śniadeckich w Żninie odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 
     W I LO w Żninie na malej sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Celem spotkania było nie tylko uczczenie święta, ale także podziękowanie pedagogom za trud nauczania. W obchodach wzięli dział: dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz społeczność uczniowska. Widowisko zostało przygotowane przez klasę 3A. W części artystycznej symbolicznie ukazano dzieje oświaty w Europie i w Polsce. Następnie dyrektor placówki - pan Andrzej Kurek wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły okolicznościowe podziękowania.

D.Kuczma

Konkurs chemiczny w Wągrowcu

    17 marca 2015r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Chemicznym dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.  Zawody organizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu w ramach II Tygodnia Nauk odbywającego się w tej szkole. Po rejestracji i oficjalnym otwarciu konkursu,  uczniowie kilku szkół ponadgimnazjalnych powiatu wągrowieckiego i żnińskiego rozpoczęli zmagania.
     Do rozwiązania było 20 zadań testowych oraz 4 zadania otwarte. Po zakończeniu części konkursowej i w czasie prac komisji sprawdzającej zadania, uczestnicy wysłuchali wykładu pracownika naukowego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu pana dr. hab. Karola Kacprzaka  pt. "Chemia miłości". Następnie jury przedstawiło wyniki konkursu. I miejsce ex aequo zajęli uczniowie I LO w Żninie Patrycja Ciabach oraz Janusz Jesionka. II miejsce ex aequo zajęli także uczniowie żnińskiego ogólniaka Bogna Kowalska oraz Martyna Wiśniewska. Trzeciego miejsca nie przyznano. Nagrody zwycięzcom wręczał Wicestarosta Powiatu Wągrowieckiego Pan Michał Piechocki. Uczniów I LO w Żninie do konkursu przygotowały nauczycielki chemii Agnieszka Grajek i Romana Kapuścińska.


Cookies i RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie ( adres: Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin telefon 52 302 01 05)

2) W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się 

z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3) Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.

4)Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu 
z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych. 

5) Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.

6) Odbioracami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

-dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa

 

Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy.

Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia 
o ochronie danych osobowych.

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie ( adres: Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin telefon 52 302 01 05)

 

W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

1. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji obowiązków prawnych ciążących na Administratorze.

2. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.

3. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia.

4. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

5. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

 - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, 
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.                                                    

 

 KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1:

  1. Administratorem danych przetwarzanych w ramach stosowanego monitoringu wizyjnego jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie (adres: ul. Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 52 30 20 105)
  2. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie powołany został inspektor ochrony danych pani Monika Matela (dane kontaktowe: adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., numer telefonu 530-114-832).
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu kontrolowania dostępu do budynków i pomieszczeń jednostki, analizowania incydentów naruszenia prawa, ochrony mienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i osób odwiedzających jednostkę na terenie monitorowanym.
  4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy od dnia nagrania. Termin ten może ulec przedłużeniu w sytuacji, gdy nagrania z monitoringu stanowią dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie przepisów prawa, bądź w sytuacji, gdy administrator powziął wiadomość, iż mogą one stanowić dowód w postępowaniu. Przedłużenie terminu może nastąpić do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.
  5. Podstawą prawną przetwarzania wizerunku pracowników oraz innych osób zarejestrowanych przez monitoring jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia (wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze).
  6. Dane osobowe mogą być przekazywane osobom, które wykażą potrzebę uzyskania dostępu do nagrań (interes realizowany przez stronę trzecią).
  7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

-          żądania dostępu do danych osobowych oraz ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

-          wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa..

 

Przetwarzanie wizerunku pracowników i innych osób zarejestrowanych przez monitoring znajduje podstawę w przepisach ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917).


                                                                                        Polityka Cookies
 

* Strona www korzysta z plików cookies.
* Cookies to pliki tekstowe, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika, używane przez serwer do rozpoznania urządzenia użytkownika przy ponownym połączeniu. Cookies są pobierane przy każdym wejściu i wyjściu z serwisu. Cookies nie służą do ustalania tożsamości użytkowników a jedynie ich urządzeń.
* Pliki cookies używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają zrozumieć w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.
* Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości       i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie   stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.
* Usunięcie plików cookies może doprowadzić do utraty możliwości korzystania z niektórych funkcjonalności strony www.