Archiwum 2013/2014

INFORMACJA

     Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów naszej szkoły odbędzie się w dniu 1 września 2014 r. (poniedziałek) o godzinie 9:00. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą świętą w kościele św. Floriana o godzinie 8:00.

Uwaga!

      Informacja dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie w roku szkolnym 2014/2015

*  
Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy pierwszej liceum nastąpi w dniu 3 lipca 2014 r. o godz. 12:00.

Przypominamy o konieczności potwierdzenia przez kandydatów umieszczonych na liście zakwalifikowanych woli podjęcia nauki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie, poprzez złożenie w sekretariacie szkoły podpisuw nieprzekraczalnym terminie do 8 lipca 2014 r. (wtorek) do godz. 12:00.

Drzwi Otwarte

I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie

ZAPRASZA

w dniu 16 kwietnia 2014 r. (środa) od godz. 9:00

na "DRZWI OTWARTE"


W programie m.in:

* zwiedzanie
szkoły;
* prezentacja osiągnięć uczniów;
* spotkanie z dyrektorem szkoły, gronem pedagogicznym i uczniami.W imieniu całej społeczności szkolnej
      serdecznie zapraszamy

Dyrektor szkoły
Andrzej Kurek

Informacja dla maturzystów

1.Przekazanie świadectw dojrzałości - zdającym egzamin maturalny w roku szkolnym 2013/2014 oraz aneksów do świadectw dojrzałości - podwyższającym wyniki egzaminu lub zdającym dodatkowe przedmioty, nastąpi w dniu 27 czerwca 2014 r. (piątek) o godz. 12:00 na sali gimnastycznej.

2.Zdający, który przystąpił do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej i nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu części ustnej lub pisemnej, może przystąpić ponownie do egzaminu z tego samego przedmiotu i na tym samym poziomie w okresie od sierpnia do września tego samego roku. W związku z powyższym zainteresowane osoby są zobowiązane złożyć do dyrektora szkoły pisemne oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu z danego przedmiotu w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników.

3.Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym – sierpień 2014 r.
a) egzamin pisemny26 sierpnia 2014 r., godz. 900,
b) egzamin ustny25-29 sierpnia 2014 roku.
 

I żnińska kampania poświęcona profilaktyce uzależnień pod hasłem: "Narkotyki ? dziękuję - to nie dla mnie."

     Parafia p.w. Św. Floriana, Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Żninie pod patronatem medialnym radia Żnin organizują w dniach od 24 - 29 marca bieżącego roku kampanię poświęconą profilaktyce uzależnień, z ukierunkowaniem na uzależnienia od substancji psychoaktywnych takich jak narkotyki i dopalacze.
     Każdego roku docierają do nas, szczególnie za pomocą środków masowego przekazu informacje o rosnącym problemie uzależnień dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych od wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych, a co za tym idzie dostrzegamy coraz więcej ludzkich dramatów,
które 
w wielu przypadkach kończą się niestety śmiercią. W związku z tym, że na terenie Gminy i Powiatu Żnińskiego, policja odnotowuje przypadki posiadania bądź rozprowadzania narkotyków i dopalaczy, zawiązała się wspólna grupa działania na rzecz profilaktyki poświęconej problemowi uzależnień, której przewodniczy pomysłodawca kampanii ks. Marcin Łojko.
     Programem tym zostaną objęte szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz mieszkańcy Żnina i okolic. Znakiem rozpoznawczym kampanii będzie „BIAŁA WSTĄŻKA” jak znak naszego sprzeciwu dla tych którzy twierdzą że narkotyki i dopalacze nie szkodzą a którą prosimy o zakładanie na czas trwania kampanii. Na specjalnie zorganizowanych spotkaniach dla gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych, specjaliści z zakresu profilaktyki uzależnień będą przybliżać zagrożenia jakie niesie stosowanie środków psychoaktywnych.
     Każde spotkanie z młodzieżą zakończy się świadectwem osób, których dotknął problem narkotykowy, a które dzięki pomocy wielu osób, determinacji oraz wierze zmieniły się, a dziś propagują życie bez narkotyków. Podczas trwającej przez tydzień kampanii swój głos, w dyskusji do młodzieży i osób dorosłych, zabiorą również przedstawiciele Policji. Funkcjonariusze będą mówić o skutkach uzależnień, o grożących konsekwencjach prawnych, a także o możliwościach i procedurach działania wobec osób uzależnionych od narkotyków, dopalaczy czy alkoholu.
      W związku z tym, że problem uzależnień dotyka nie tylko dzieci i młodzież, ale również całe rodziny, organizatorzy kampanii przewidują spotkanie dla rodziców i wszystkich chętnych we wtorek 25 marca o godzinie 19.00 w Żnińskim Domu Kultury. Podczas spotkania wystąpi między innymi specjalista z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień p. Andrzej Olczyk z Torunia, który na co dzień związany jest z Akademią Pozytywnych Zmian i pracuje z osobami uzależnionymi, a także funkcjonariusze policji oraz swoje świadectwo uzdrowienia i przemiany życia wypowiedzą do zgromadzonych członkowie wspólnoty Cenacolo z Koszalina. Podczas spotkania będzie istniała możliwość zadawania pytań oraz skorzystania bezpłatnie z porad gdzie szukać pomocy, kiedy pojawia się problem.
      Organizatorzy, pragnąc dotrzeć do większej liczby osób, zaprosili do współpracy lokalne radio Żnin (www.radioznin.fm), w którym przez czas trwania akcji na antenie będzie możliwość słuchania licznych wywiadów, audycji oraz bezpośrednich relacji z trwającej w mieście kampanii poświęconej profilaktyce uzależnień.
     Kampania ,,NARKOTYKI? DZIĘKUJĘ - TO NIE DLA MNIE!” realizowana będzie przez tydzień w naszym mieście, jednak dla utrwalenia jej pozytywnego przekazu jest potrzebą, by była kontynuowana, gdyż tak jak latami narastało błędne przekonanie o powszechności używania narkotyków przez młodzież, tak korygowanie tego przeświadczenia również wymaga czasu i zaangażowania wielu podmiotów, a przede wszystkim w szczególny sposób rodzin, dorosłych oraz mediów.


                                        

 

Zdobyła I miejsce i...pióro prezydenckie

     W związku ogólnopolskimi obchodami Roku Wolności oraz ustanowionym przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego Rokiem Ludzi Wolności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zaprosiła uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie literackim: „ZAPROGRAMOWANY NA WOLNOŚĆ, CZYLI JAK MOŻNA, JAK TRZEBA I JAK CHCE SIĘ ŻYĆ" pod PATRONATEM HONOROWYM MAŁŻONKI PREZYDENTA RP ANNY KOMOROWSKIEJ.
     19 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta Bydgoszczy odbyła się Gala Wręczenia Nagród w tym konkursie. Ogromnym sukcesem może się poszczycić I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie, gdyż uczennice naszej szkoły zostały laureatkami: Dobromiła Księska zajęła I miejsce, a Dominika Kuczma – III miejsce (opiekun: Joanna Frajtag). Obydwie młode twórczynie są uczennicami klasy Ib. Laureatki otrzymały nagrody: aparat fotograficzny, tablet, książki, koszulki, kubki i okolicznościowe upominki. Zdobywczyni pierwszego miejsca została również uhonorowana pamiątkowym wiecznym piórem, przekazanym przez Panią Prezydentową Annę Komorowską. Organizatorzy odczytali także list gratulacyjny, przesłany przez Pierwszą Damę, w którym zaprasza ona laureatów do wizyty w Pałacu Prezydenckim.
     W uroczystości podsumowującej konkurs wzięli udział zaproszeni goście: Senator RP Jan Rulewski, zastępca Prezydenta Bydgoszczy - Elżbieta Rusielewicz, przedstawiciel Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Tadeusz Kierel, wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium w Bydgoszczy - Emilia Balana-Mroczkowska. Galę uświetnił koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Grzegorza Dudzińskiego.Olimpiada języka rosyjskiego

     Do etapu okręgowego XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego z naszego liceum zakwalifikowały się Anna Delekta i Kinga Polaszewska z klasy           III cEliminacje okręgowe odbędą się 8 marca 2014r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Jak Kopernik odkrył niebo ?

     Prezentację pod tym tytułem będzie można wysłuchać i obejrzeć w Żnińskim Domu Kultury w poniedziałek 2 czerwca o godz. 18.00. Przedstawi ją jej autor, dziennikarz Piotr Majewski – Mistrz Mowy Polskiej i znany w Polsce popularyzator astronomii. Po prezentacji kopernikańskiej krótkie multimedialne wystąpienia będą mieli koordynatorzy AstroBazy I LO Żnin. Przedstawią oni działalność naszego lokalnego obserwatorium, jego pierwsze sukcesy, zasady dostępności dla lokalnej społeczności  i najpiękniejsze zdjęcia obiektów nocnego nieba wykonane w żnińskiej AstroBazie. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.IX Świtąteczny turniej piłki nożnej

      18 grudnia 2013 roku odbył się na sali gimnastycznej naszego liceum „IX Świąteczny Turniej Piłki Nożnej”. Organizatorami tego przedsięwzięcia po raz kolejny była placówka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie. 
     Do walki przystąpiły następujące zespoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gąsawie, Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Piechcinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie, Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Barcinie oraz inicjator imprezy-Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie. 
     Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00. Sędziami zostali: Piotr Brzeziński oraz Janusz Kuśnierek. 
   Uczniowie zawzięcie walczyli o pierwsze miejsce na podium. Choć nasi licealiści mieli wielu przeciwników, to z powodzeniem wygrali cały turniej, nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. I LO Żnin
2. ZSE-H Żnin
3. SLO Barcin
4. ZSP Żnin
5. ZSP Gąsawa
6. ZSN Piechcin
7. ZSP Łabiszyn
8. ZSN Janowiec Wielkopolski

     Drużyny, które zajęły miejsca na podium nagrodzono pucharami i medalami. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia za udział w turnieju, dodatkowo wszystkie zespoły zostały nagrodzone piłkami. Nie zabrakło również nagród indywidualnych, którymi zostali uhonorowani między innymi uczniowie naszego liceum. Spośród zespołu I LO wyróżniony został za bardzo dobrą grę Rafał Gwit (3C), a najlepszym bramkarzem wybrano Marcina Gracza (3A). Wszystkie nagrody wręczał zaproszony na imprezę Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk oraz dyrektor ZSE-H w Żninie Tomasz Ratajczak.

     Skład naszego zespołu: Artur Kiliński (1C), Mateusz Nowak (3C), Paweł Prus (3D), Krzysztof Gołaś (3A), Tomasz Kolasa (3D), Wiktor Tomaszewski (3B), Bartosz Kozak (2C), Rafał Gwit (3C), Marcin Gracz (3A) oraz Mateusz Erdman.

Opiekunowie: mgr Maciej Pilarski i mgr Maciej Drzewiecki.


Konkurs recytatorski

      Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w języku angielskim oraz niemieckim. Konkurs jest skierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z powiatu żnińskiego. Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie karty zgłoszenia na adres podany w regulaminie. Konkurs odbędzie się 14 kwietnia 2014r. o godzinie 10:00 na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie. 
      Ponadto zachęcamy do uczestnictwa w konkursie plastycznym. Makiety wykonane dowolną techniką z dowolnych materiałów, na których powinny znaleźć się elementy charakterystyczne dla krajów anglo- lub niemieckojęzycznych, prosimy nadsyłać najpóźniej do 10 kwietnia 2014r. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się po zakończeniu Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w języku angielskim i niemieckim, dnia 14 kwietnia 2014r., w I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie. Przebieg konkursu uświetnią występy artystyczne młodzieży ILO.
      Przykładowe wiersze z języka niemieckiego i angielskiego po kliknięciu na poniższe linki:
j. niemiecki
j. angielski

Cookies i RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie ( adres: Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin telefon 52 302 01 05)

2) W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się 

z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3) Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.

4)Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu 
z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych. 

5) Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.

6) Odbioracami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

-dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa

 

Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy.

Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia 
o ochronie danych osobowych.

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie ( adres: Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin telefon 52 302 01 05)

 

W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

1. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji obowiązków prawnych ciążących na Administratorze.

2. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.

3. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia.

4. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

5. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

 - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, 
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.                                                    

 

 KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1:

  1. Administratorem danych przetwarzanych w ramach stosowanego monitoringu wizyjnego jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie (adres: ul. Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 52 30 20 105)
  2. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie powołany został inspektor ochrony danych pani Monika Matela (dane kontaktowe: adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., numer telefonu 530-114-832).
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu kontrolowania dostępu do budynków i pomieszczeń jednostki, analizowania incydentów naruszenia prawa, ochrony mienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i osób odwiedzających jednostkę na terenie monitorowanym.
  4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy od dnia nagrania. Termin ten może ulec przedłużeniu w sytuacji, gdy nagrania z monitoringu stanowią dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie przepisów prawa, bądź w sytuacji, gdy administrator powziął wiadomość, iż mogą one stanowić dowód w postępowaniu. Przedłużenie terminu może nastąpić do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.
  5. Podstawą prawną przetwarzania wizerunku pracowników oraz innych osób zarejestrowanych przez monitoring jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia (wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze).
  6. Dane osobowe mogą być przekazywane osobom, które wykażą potrzebę uzyskania dostępu do nagrań (interes realizowany przez stronę trzecią).
  7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

-          żądania dostępu do danych osobowych oraz ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

-          wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa..

 

Przetwarzanie wizerunku pracowników i innych osób zarejestrowanych przez monitoring znajduje podstawę w przepisach ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917).


                                                                                        Polityka Cookies
 

* Strona www korzysta z plików cookies.
* Cookies to pliki tekstowe, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika, używane przez serwer do rozpoznania urządzenia użytkownika przy ponownym połączeniu. Cookies są pobierane przy każdym wejściu i wyjściu z serwisu. Cookies nie służą do ustalania tożsamości użytkowników a jedynie ich urządzeń.
* Pliki cookies używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają zrozumieć w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.
* Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości       i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie   stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.
* Usunięcie plików cookies może doprowadzić do utraty możliwości korzystania z niektórych funkcjonalności strony www.